נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

ניהול פרויקטים הוא הוא תחום ידע אשר ניתן לעשות בו שימוש בכל עסק קטן כגדול.
פרויקט הוא מאמץ ארגוני אשר יש לו התחלה וסוף מוגדרים.

למה ניהול פרויקטים?

כל פעילות אשר אנו מבצעים בארגון שיש לה מאפיינים של התחלה וסוף, תקציב מוגדר, צוות ייעודי, מטרות ויעדים – מוטב שתוגדר כפרויקט.

היכולת לנהל פעילויות ארגוניות כפרויקטים תקל עלינו את ניהול הפעילות, תקל עלינו בבחירת צוות ייעודי ומתאים למאפייני העבודה, תאפשר לנו להגדיר אבני דרך, תסייע לנו בבניית תכנית עבודה ברורה ונהירה לביצוע, תעזור בבניית והטמעת מנגנוני בקרה דיווח והפקת לקחים, תאפשר חלוקת אחריות ומשימות בין חברי צוות הפרויקט.

כל זאת כאשר אנו מנהלים פעילות אחת… מה קורה כאשר (כמעט תמיד) אנו מנהלים בו זמנית מספר רב של פעילויות?
כאן תבוא לידי ביטוי היכולת לניהול רב פרויקטאלי!
ניהול רב פרויקטאלי מבוצע בדרך כלל על ידי עובד ייעודי  (PMO – Project Management Officer) – “מנהל פרויקטים ראשי”.
 

הראייה הרב מערכתית (הרב פרויקטאלית) מאפשרת לארגון ניהול בו זמני של מספר פעילויות רב, סנכרון ושיתוף משאבים ארגוני, צמצום עלויות, יעילות ארגונית, בקרה ושליטה, תיעדוף והקצאת מאמצים.

סדנה פרקטית לניהול פרויקטים

סדנה פרקטית לניהול פרויקטים תאפשר לארגון היכרות בלתי אמצעית עם עולם ושיטת הניהול הפרויקטאלי.

בסדנה פרקטית לניהול פרויקטים, כלל הגורמים המעורבים בניהול פרויקטים בארגון נחשפים לשיטות, טכניקות וכלים מקצועיים בסביבת עבודתם הטבעית (פעילויות שוטפות המבוצעות בעסק).

הסדנה לניהול פרויקטים מתבצעת “בחצר הארגון“, בסביבתו הטבעית, בשפתו הארגונית, ובקרב צוות עובדיו.

במסגרת הסדנה הפרקטית לניהול פרויקטים יוצגו כלים ושיטות המקובלות במתודולוגיית ה- PMBOK (ראו הרחבה מטה).

את הסדנה מובילים אנשי מקצוע ממגוון דיסיפלינות המבטיחות כיסוי מיטבי של כלל ההיבטים הנדרשים: מומחי תעשייה וניהול, יועצים ארגוניים, מומחים לניהול פרויקטים במתודולוגיית ה-PMBOK.

במהלך הסדנה הפרקטית לניהול פרויקטים מוגדר מקרה בוחן ארגוני, אשר מייצג את פעילות הארגון בתחום הפרויקטאלי.

דרך מקרה בוחן זה, מתבצע מהלך של ניתוח, אבחון ובניית קבוצת העבודה הפרויקטאלית אשר עוברת מסע מרתק של התמודדות עם בעיות, אילוצים והצבת פתרונות פרויקטאליים פרקטיים, הנשארים עימם “כארגז כלים” לבאות. 

ניהול פרויקטים במתודולוגיית ה- PMBOK

מתודולוגיה מקובלת בתחום של ניהול פרויקטים היא הPMBOK®.

המתודולוגיה נוצרה ומתעדכנת על ידי המכון לניהול פרויקטים (PMI). המכון מסמיך מנהלי פרויקטים במגוון הסמכות כגון PMP ועוד. 

המתודולוגיה מכסה את כלל תחומי הידע הנדרשים לניהול פרויקטאלי:

1. הסביבה בה פועלים פרויקטים.

2. תפקידו של מנהל הפרויקט.

3. ניהול אינטגרציה בפרויקט.

4. ניהול תכולת הפרויקט.

5. ניהול לוח זמנים בפרויקט.

6. ניהול עלויות הפרויקט.

7. ניהול איכות בפרויקט.

8. ניהול משאבים בפרויקט.

9. ניהול תקשורת בפרויקט.

10. ניהול סיכונים בפרויקט.

12. ניהול רכש בפרויקט.

13. ניהול בעלי העניין בפרויקט.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה והבהרה - ללא כל התחייבות!

מאמרים נוספים

נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

גוף ידע

 
התחום של ניהול פרויקטים מורכב וגם מנהיגים מוכשרים ואנשי ביצוע מרשימים, נדרשים לגוף ידע מסודר, על מנת לייצר שיטה יעילה ופשוטה לניהול פרויקטים. את תחום הידע, המיומנויות וכלים מעשיים, ניתן לרכוש גם באמצעות השתתפות פעילה במהלך סדנה פרקטית לניהול פרויקטים. סדנאות אלו מועברות על ידי חברות לייעוץ ארגוני, המתמחות בתחום ניהול הפרויקטים ומנוסות בליווי וביצוע מגוון של פרויקטים מורכבים מכל תחומי התעשייה.
מהו ייעוץ ארגוני? מדוע הוא נדרש? מה תפקידו במגרש המשחקים בארגון?
תכליתו של הייעוץ הארגוני היא לבצע “סקירת מערכות” כללית או מקומית בהתאם לתכולת העבודה הנדרשת.
הסקירה המערכתית משרטטת תמונה אשר מאפשרת למקבלי ההחלטות בארגון לעמוד על הצרכים, ההשלכות והצעדים האופרטיביים הנדרשים לצורך ביצוע פעילויות הכורכות בתוכן:

מה בין ניהול לניהול פרויקטים

 
ההבדל בין ניהול חברה ופעילות ניהולית שוטפת לבין ניהול פרויקט הוא, שפרויקט הוא מאמץ ממוקד באופן זמני, שנועד ליצור שירות או מוצר ייחודיים בתקופה מוגדרת. ישנם חברות ניהול ופיקוח פרויקטים, שמתמחות בביצוע או ליווי של חברות וארגונים, במהלך פרויקטים בסדרי גודל שונים. חברות ניהול ופיקוח פרויקטים מיישמות, מיומנויות, טכניקות וכלים, שנצברו בעבר לשם תכנון וביצוע פרויקטים עתידיים. במהלך ניהול פרויקטים PMBOK עובדים בהתאם לקריטריונים ברורים, על מנת לעמוד בדרישות הספציפיות של כל פרויקט. שלבי התהליך מוגדרים בהתאם לסדר הפרויקט וכוללים את שלבי, היוזמה, התכנון, הביצוע בפועל, בקרה ותיקון ושלב הסיום. 
 

חברה חיצונית להטמעת השינוי

ארגונים ומנהלים העומדים בפני הטמעת מערכת מידע חדשנית, יכולים להיעזר בחברה חיצונית לשם שירותי הטמעת מערכות מידע לארגונים, על מנת למזער את הפגיעה בפעילות הארגון ושגרת העבודה של העובדים בתקופת ההטמעה.

ניהול פרויקטים PMBOK עם המומחים של התחום

אם אתם זקוקים לשירותי ניהול פרויקטים PMBOK או זקוקים למידע נוסף לגבי סדנה פרקטית לניהול פרויקטים, כדאי לכם להתייעץ עם הצוות המקצועי של אבי מזרחי יועצים לארגון וניהול. החברה מתמחה בסיוע ללקוחות במערך הארגוני מבחינת מבנה החברה, מערכות מידע ממוחשבות, רכש ומכרזים. אבי מזרחי יועצים לארגון וניהול, מעורבים בכל שלבי הפעילות עד לסיומו המוצלח של הפרויקט. תחומי המומחיות של החברה כוללים, שירותי מחשוב כוללים במיקור חוץ, ניהול וכתיבת מכרזים, סיוע בהגשת הצעות למכרזים, ייעוץ ארגוני וליווי מנהלים, הנחיית קבוצות עבודה, סיוע בבחירת מערכת מידע, ניהול שירותי מערכות מידע ועוד.

אנו מזמינים אתכם לבקר באתרנו Avi-Mizrachi.co.il לקביעת פגישת היכרות ולהרים את האירגון שלכם לגבהים חדשים.

מאמרים נוספים