מדוע לשכור שירותים של חברה לייעוץ ארגוני? מה התרומה של חברה לייעוץ ארגוני לעסק, להשגת מטרות ויעדי הארגון? איך שירותים חיצוניים של ייעוץ ארגוני משתלבים ומתחברים למאפייני הארגון, הלקוח, העסק?

למה ייעוץ ארגוני?

שירות של ייעוץ ארגוני הניתן לעסק (במידה ומבוצע כהלכה) יתרום משמעותית לשיפור וייעול ביצועי העסק בהיבטים הבאים:

1. שינוי חיובי בתרבות הארגונית, בתקשורת הפנים והחוץ ארגונית.
2. ייעול ופישוט תהליכי עבודה פנים ציוותיים וחוצי ארגון.
3. שיפור משמעותי בתפקוד מנהלים, מימוש תכניות עבודה ובחינת ביצועים אישיים וביצועי הנהלה.
4. צמצום משמעותי של “איי אי יעילות ארגונית” זוללי משאבים יקרים, אשר אינם תורמים ולא כלום להשגת מטרות ויעדי העסק.
5. הקנייה של כלי ניהול וארגון לכל עובדי העסק בכל שדרות הניהול והביצוע.
6. הנחלת תרבות של שירות פנים וחוץ ארגוני אשר תתרום בוודאות לייעול, שגשוג העסק והגברת שביעות הרצון של כלל גורמי הארגון, מחויבותם לעסק ונכונותם לכל אתגר.

ייעוץ ארגוני במיקור חוץ

כל עסק גדול כקטן נתקל בבעיות של תפקוד תפעולי או ארגוני, אי עמידה ביעדים, קונפליקטים בין עובדים למנהלים, חוסר יכולת לאתר בעיות עיקריות המשפיעות יכולתו להוציא לפועל את תכניותיו ועוד…

מדוע גורם חיצוני יכול לעשות טוב יותר את עבודת הייעוץ הארגוני? מדוע כוחות פנימיים המכירים את הארגון לא יעשו את העבודה?
ובכן התשובה כרגיל היא מורכבת.

ייעוץ ארגוני נוגע במרכיבים רגישים ביותר של העסק. הטיפול חייב להיות רגיש ובלתי תלוי. כל הזדהות עם גורם כזה או אחר בארגון עלולה להזיק ולגרום להשגת תוצאות הפוכות מהרצוי.

קיימת חשיבות לביצוע אבחון וטיפול ארגוני על ידי גורם אובייקטיבי הרואה את טובת הארגון מצד אחד ובו זמנית מודע לכוחות הפועלים ולאופן פעולתם.

נחישות ורגישות” – הוא המוטו אשר נדרש מיועץ ארגוני חיצוני בבואו לספק שירות לארגון.

מודל הפעולה של חברה לייעוץ ארגוני

רבים שואלים אותנו: "מדוע אנחנו צריכים יועץ חיצוני שיאמר לנו את מה שאנחנו יודעים...", ובנוסף ממשיכים וטוענים: "אנחנו כבר שנים מדברים על מה שצריך לעשות ואף אחד לא מקשיב לנו... אז למה שיקשיבו ליועץ חיצוני??!!"
ובכן, זאת בדיוק הנקודה:
יועץ חיצוני המתמחה בייעוץ ארגוני (והמקבל גיבוי מהנהלת הארגון), יכול להציף נושאים ובעיות אשר נוגעים לליבת העשייה של הארגון בלא להיחשד בניגוד עניינים, בהזדהות כזאת או אחרת עם אינטרס אישי או ארגוני - ומעל לכל ממצאיו והמלצותיו תיקחנה בחשבון את טובת הארגון בהתחשב באילוציו הארגוניים, התפעוליים, הטכנולוגיים והתקציביים.
יועץ חיצוני המתמחה בייעוץ ארגוני יוכל לחזק או להפריך את התפיסות הארגוניות של הגורמים המעורבים בארגון תוך יצירת אווירה של כבוד לתפיסות אלה, מתן מקום לביטוי חופשי המשוחרר מכל כבלים של פחד ארגוני הן בקרב מנהלים והן בקרב העובדים.
לסיכום: בכל מהלך של שכירת חברה לייעוץ ארגוני אנו ממליצים לבחון את התועלת המושגת לארגון ולעסק בשירותים אלה במונחי תוצאות ועמידה ביעדי הייעוץ הארגוני מול תיאום הציפיות שבוצע בין מזמין העבודה ליועץ.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה והבהרה - ללא כל התחייבות!

מאמרים נוספים